Inne rodzaje papieru do drukarek

Inne rodzaje papieru do drukarek

Potrzeby użytkowników są zróżnicowane i dlatego producenci papieru przygotowują dla nas różne propozycje nośników, które będziemy mogli stosować.

Oto przykłady:

papier termotransferowy – to specjalnie przygotowywany papier, który ma odpowiadać za wykonywanie naprasowań na koszulkach. Przeznacza się go do zastosowania w drukarkach laserowych, albo takich, które mają do wykorzystania przy drukowaniu wysoką temperaturę.

Papier artystyczny – jeśli będziemy chcieli wykonywać druki reprodukcji wybór jest naprawdę spory. W ofercie można znajdować różnorakie propozycje papierów bawełnianych czy też nowoczesne papiery poliestrowo – bawełniane. Niektóre proponowane propozycje przygotowywane są z masy papierniczej, która pozwala na drukowanie obrazu, który będzie praktycznie podobny do oryginału. Papier taki będzie można odnaleźć między innymi w ofercie firmy Epson. 

Papier pocztówkowy – to propozycja, która umożliwi nam przygotowywanie nadruków zdjęć czy też pocztówek Znaleźć można również specjalnie przygotowywany papier wizytówkowy z kolekcji Grecja. Firma Canon, która ma wiele różnych propozycji będzie produkowała również tego typu papiery.

Papier wizytówkowy – papier może być dodatkowo fakturowany, ma przygotowywane kolorowe formy, oczywiście będzie nieco grubszy i służy do przygotowywania różnorakich wizytówek. W ofercie Galerii papieru Canon taka propozycja również się pojawia. papier samoprzylepny – dzięki niemu będzie można wydrukować sobie nalepki, będzie można wykorzystywać papier do znakowania opakowań płyt.

specjalne papiery do druku Papier magnetyczny – tutaj umieszczony zostaje magnetyczny podkład, dzięki któremu będzie można wygodnie tworzyć między innymi magnesy na lodówkę. Znajdziemy ten papier w ofercie firmy Regulus.

Papier samokopiujący – to szczególna propozycja, która wykorzystywana jest w biurach, gdzie przygotowuje się faktury i dokumenty, które muszą powstawać w dwóch kopiach.