Jak wybrać najlepszy papier do drukarki?

Jak wybrać najlepszy papier do drukarki?

Kupowanie papieru do drukarki będzie zadaniem trudnym, ponieważ jeśli źle wybierzemy nośnik to może się okazać, że jakość druków będzie słaba. Poza tym możemy nawet uszkodzić nasze urządzenie.

Jeśli ktoś nie wie jaki papier wybrać dobrze będzie spytać specjalisty. Szukając papieru należy patrzeć na gramaturę, połysk czy kolor. Pośród różnych rodzajów papierów mamy również papier uniwersalny czy papier do druku atramentowego. Uniwersalny papier to podstawowy nośnik używany przez większość z nas. Najczęściej ma gramaturę około 90. Będzie nadawał się do stosowania w drukarkach laserowych oraz atramentowych oraz w kserokopiarkach. Zaletą będzie tutaj stosunkowo niska cena zakupu.

Jakość wydruków, które uda się uzyskiwać na takim papierze jest zadowalająca. Może się jednak okazać, że przy druku atramentowym będzie to słaba jakość w momencie drukowania grafik albo zdjęć, z czym takie urządzenie nie poradzi sobie tak dobrze przy słabym papierze. Głęboka penetracja tuszu w głąb papieru sprawi, że niestety wydruki nie będą odpowiednie.

Popularnym rozwiązaniem będzie również specjalny papier powlekany. Ma on naniesioną warstwę żywiczną albo też polietylenową. Powlekanie może być po jednej albo po obu stronach. Najważniejszą cechą będzie to, że taka powłoka będzie zatrzymywać atrament i dlatego nie będzie wsiąkać w głąb papieru. To oczywiście ważne, ponieważ nie będzie dochodziło do rozmywania tuszu. Nie będzie również wsiąkania co sprawi, że wydruk będzie wyglądał dobrze.

dobry papier do drukarki Taki powlekany papier będzie miał różną gramaturę. Papier do codziennego użytku ma najczęściej formach A4. Właśnie tego typu rozmiar nadaje się do większości biurowych drukarek czy kserokopiarek. Inne formaty będą stosowane do produkcji papieru fotograficznego bądź papieru do zastosowań specjalnych. Można wybrać papier o rozmiarze A6 czy A5 lub też jakieś rozwiązanie specjalnie pod kątem zdjęć. W sklepach można kupić również papier do drukarki wielkoformatowy. Mamy także duże drukarki i plotery. Oferta papierów jest dość duża, jednak trzeba sprawdzać czy dany format pasuje do danego modelu.