Papier offsetowy

Papier offsetowy

Każdy z użytkowników drukarek atramentowych najczęściej jest lekko zawiedziony szczególnie, gdy do druku będzie wykorzystywał zwykły offsetowy papier. Standardowy papier jest przygotowywany z użyciem drzewnej masy celulozowej z dodatkiem ligniny.

Jedynie papier, który ma nieco wyższą kategorię może być dodatkowo impregnowany przy użyciu specjalnych smół specjalistycznych w celu powiększenia jego gramatury. Taki papier jest raczej tani i przeznaczony raczej do kser oraz drukarek laserowych. Jednak w druku atramentowym nie będzie się dało ujawnić wszystkich zalet druku kolorowego. Kropelki tuszu, które będą się wydostawać na papier offsetowy będą formować plamki, które rozpływają się do wymiarów, które przewyższają odległości między dyszami.

Z tego powodu drukarka nie będzie mogła uzyskiwać w przeniesieniu kolorów należytej jakości i tym samym wydruki nie będą udane. Dodatkowo kropelki tuszu tak głęboko będą wsiąkać w papier, że kolory wyglądają nieco na przyciemnione. Tym nie mniej taki papier nadaje się doskonale do drukowania dokumentów tekstowych. Ewentualnie, jeśli będzie występować niewielka ilość grafik w małych rozmiarach to również będzie to dobre rozwiązanie.

tusze drukarskie Niektórzy producenci starają się jakość zmieniać te dostępne propozycje tuszy, które mają tworzyć mniejszą wielkość kropelki i tym samym druk będzie wyraźniejszy. Wprowadza się także rozwiązania związane z tuszami pigmentowymi. Takie rozwiązania będą wpływać na nieco wyższa jakość druku, ale sprawia to, że druk będzie realizowany przez dłuższy okres czasu.

Może również dochodzić do tego, że tusz pigmentowy w dyszach będzie zasychał, jeśli będzie się je rzadko używać. Dlatego trzeba się zastanowić czy takie rozwiązanie w ogóle w naszym przypadku ma sens, ponieważ to wyłącznie od nas zależy jak urządzenie będziemy wykorzystywać i jakie możliwości będzie nam gwarantować.