Rodzaje papieru do drukarek atramentowych

Rodzaje papieru do drukarek atramentowych

Największy asortyment papieru do drukarek atramentowych ma firma Epson. Klasyfikacja typów papieru, która została opracowana przez producenta najlepiej będzie odzwierciedlać współczesny stan rzeczy w technologii produkcji papieru do atramentowych wydruków.

Można znaleźć papier matowy, lśniący oraz teksturowany.

Papier matowy: Najlepiej nadawać się będzie do drukowania zdjęć, które mają lekkie przejścia kolorów, odcienie pastelowe. Powierzchnia matowa nie ma blasku i dlatego obraz jest widoczny w różnych kątach. Powłoka taka będzie dobrze rozpraszać światło oraz wchłaniać tusz a drukowane zdjęcia będą odporne na odbarwienie pod wpływem powietrza. Papier matowy pasuje do tuszy barwnikowych i pigmentowych.

Gloss: Nadaje się do materiałów reklamowych, druku zdjęć również takich, które mają wysoką jakość i duże nasycenie kolorów. Najbardziej rozpowszechnione powłoki polimerowe gwarantują możliwość wykonywania doskonale wyglądających wydruków, które rzeczywiście powinny odpowiadać każdemu kto po nie sięgnie. Producent udoskonalił papier na tyle, że nakładane powłoki w należyty sposób będą odpowiadać między innymi za możliwości wchłaniania tuszu. Dzięki temu mamy pewność, że nie będzie problemów z jakością przygotowywanych druków. Powłoka pęczniejąca jest stosowana w różnych przypadkach co sprawia, że można również ograniczać problemy związane z wysychaniem takiego tuszu.

rodzaje papieru do druku Papier teksturowany: To papier, który raczej przeznaczany jest do realizowania wydruków artystycznych. Jest to zwykły papier fotograficzny, na którego górnej warstwie pojawia się rodzaj gniecionego papieru i takiego, który ma specyficzną fakturę. Takie rozwiązanie może między innymi imitować tekturę, skórę albo inne materiały. Stosowanie takiego papieru daje wydrukowi objętości oraz wyrazistości. Przy wyborze trzeba także zwracać uwagę na to, czy ten papier po który będziemy sięgać ma taką możliwość. Mamy właśnie obecnie w sprzedaży specjalne papiery, które przygotowuje się w taki sposób, że będzie można na nich wykonywać wydruk w obu stronach bez obaw o jego jakość czy prześwitywanie.