Papier do laserówek i do atramentówek – czyli kilka słów o multifunkcjonalności

Papier do laserówek i do atramentówek – czyli kilka słów o multifunkcjonalności

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wybór papieru do drukarki będzie bardzo ważny. Jeśli tylko zajrzymy do opisów papierów zobaczymy, że producenci starają się wprowadzać rozwiązania gwarantujące uniwersalność papierów.

Jednak tak naprawdę te zapewnienia, że papier doskonale sprawdza się w każdym urządzeniu najczęściej mijają się z prawdą. Oczywiście coraz częściej przygotowuje się papiery dobre pod kątem uniwersalności, ale nadal najlepsze są takie konkretnie przeznaczone do urządzeń. W papier niekiedy wprasowuje się właściwie toner tak jak w drukarkach laserowych, dlatego konieczne będzie wytrzymywanie wysokiej temperatury.

Dodatkowo papier powinien mieć również zdolność przyciągania tonera. W związku z tym włókna musza być do tego odpowiednio przygotowane i przystosowane. Nie może być tak natomiast przy druku atramentowym, gdzie ten proces wygląda jednak zupełnie inaczej i w związku z tym trzeba szukać papieru w innej formie. Papier, który będzie mocno pylił może tak naprawdę wpływać na zapychanie dysz w drukarkach atramentowych i tym samym będzie problem z funkcjonowaniem sprzętu.

papier do drukarki laserowej Może być również kłopot z podajnikami. Źle dobrany papier sprawi, że będziemy zużywać więcej tuszu na czyszczenie głowicy niż na drukowanie i tak naprawdę sprzęt nie będzie w ogóle nam przydatny. Jeśli papier będzie nadmiernie wilgotny to będzie się odkształcał. Taki pofalowany papier zacina się i w efekcie złego działania może doprowadzić do uszkodzenia naszego sprzętu.

Problemy jakie mogą się wiązać ze źle dobranym papierem są znaczące i dlatego trzeba szczególnie zwracać na to wszystko swoją uwagę. Warto także dbać o wybór papieru i odpowiednia obsługę drukarki. Nim włożymy papier dobrze będzie go przekartkować i lekko poruszać, tak by potem separatory nie miały problemów z przyjmowaniem pojedynczych kartek. To ważne i trzeba na to zwracać swoją uwagę, by sprzęt pracował wydajnie i papier był rzeczywiście dobry i gwarantował nam możliwie takie wydruki, które będą ładnie się prezentować.